Bank internetowy

» INTELIGO I PKO INTELIGO

inteligo

Historia

Bankowość internetowa Inteligo stworzony został na początku roku 2000 przez konsultantów firmy McKinsey, A.Klesyka i D.Puttsa. Od początku Inteligo współtworzył zespół ekspertów specjalizujących się w polskiej i światowej bankowości, którzy doskonalili swoje umiejętności w takich instytucjach jak: ABN Amro, Bank of America, Bank Austria Creditanstalt, Bank One, Barclay's, BSK S.A., Citibank, Handlobank, ING, Millennium, Pekao S.A., Raiffeisen, HypoVereinsbank, GE Capital Bank, oraz w firmach konsultingowych (McKinsey, Arthur Andersen), spółkach telekomunikacyjnych, agencjach ubezpieczeniowych i mediach.

Pod koniec 2000 roku inwestorem strategicznym Inteligo Financial Services S.A. został Bankgesellschaft Berlin AG - jeden z największych banków niemieckich.

1 maja 2001 roku ofertę Inteligo wprowadzono na rynek popierając ją mocną akcją reklamową kładącą nacisk na fakt, że w bankowości elektronicznej koszty związane z utrzymaniem wystawnych siedzib banku i utrzymywaniem licznego personelu redukują się praktycznie do zera, co umożliwia zaprezentowanie bardzo atrakcyjnych ofert oprocentowania. Rzeczywiście, oferta ta przez pewien czas przewyższała konkurencyjne, i do końca 2001 roku Inteligo pozyskało ponad 107 tysięcy klientów.

Od listopada 2002 roku konto Inteligo prowadzone jest przez PKO Bank Polski, który to bank jest właścicielem 100% akcji Inteligo Financial Services S.A. Zespół Inteligo liczy ponad 100 osób.

Obecnie z usług Inteligo korzysta ponad 495 tysięcy klientów, a powierzone depozyty przekraczają 1 580 mln zł. Kapitał akcyjny Inteligo Financial Services S.A. wynosi 99 528 069 zł.

PKO Inteligo

PKO Inteligo to nowoczesne i bezpieczne usługi bankowości elektronicznej oferowane przez PKO Bank Polski klientom indywidualnym, małym i średnim przedsiębiorstwom, wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym oraz klientom korporacyjnym.

Usługi konta PKO Inteligo powstały w wyniku połączenia wieloletniego doświadczenia rynkowego PKO Banku Polskiego z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie bankowości elektronicznej sprawdzonymi podczas prowadzenia i obsługi przez bank internetowych kont Inteligo.

W ramach kont w banku Inteligo możesz założyć: